{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
502 visninger | Oprettet:

luft undervogn til drift ??? {{forumTopicSubject}}

hej BG det kan godt være at det er et dumt spørgsmål men man spørger jo fordi at man ikke ved bedre.
jeg havde tænkt på at få en AE86 hjem for at stejle den og køre lidt drift man så kom jeg i tanke om at den kan vel ikke lægge helt nede ved jorden når den skal drifte og så ville jeg høre om det er muligt at drifte ordenligt men en luft undervogn så man kan hæve den når det er nødvendigt ?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  luft undervogn til drift ???
  • #1   26. aug 2010 min kammerat havde en 2000 model Celica med luftundervogn, og det var da en værre gyngehest, jeg tvivler på den er fast nok til at bruge til drift.

    find du hellere en god gevindundervogn, og så må du tage en donkraft med til driftevents og skrue den op og ned hver gang, så svært er det heller ikke, og du skal jo alligevel skifte fælge på driftpladsen ;o)


  • #2   26. aug 2010 ja ok det var også tænkt til når man kørte i byen og der kom et fart bump eller noget andet har nemmelig set nogle luft undervogne som ser meget faste ud så må det jo bare koste det mere

  • #3   26. aug 2010 Gevind er den eneste vej frem desværre smiley

Kommentér på:
luft undervogn til drift ???

Annonce