{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
898 visninger | Oprettet:

Passat 3bg 1.8 T kobling {{forumTopicSubject}}

Hejsa har været en tur i Tyskland i dag fra Fyn af og handle ind og vi har holdt en god fart på 120-130 kmh med fartpilot hele vejen frem og tilbage! Så er vi lige landet igen der hjemme! Og ligger så mærke til at når bilen er i frigear og koblingen ikke er trukket i bund så kommer der nok det man vil kalde en skurrende lyd! Jeg vælger så og kører en tur igen dog med fartpilot der siger den det samme efter jeg igen holder stille! Men jeg kører dog så videre og lander der hjemme! Og nu siger den ikke noget, og koblingen føles også helt normal! Men er det en ny kobling og udrykker leje eller hvad tænker i ??
Vh


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af to lamper 700 kr.
  • opvaskemaskine montering 700 kr.
  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Passat 3bg 1.8 T kobling
  • #1   5. maj 2024 Det lyder som udrykkerlejet, men normalt ville du kunne høre forskel på om koblingen er i bund eller den er ude, i tomgang, holdende stille hjemme på vejen. Kan du det?

  • #2   5. maj 2024 Hejsa, ja der er forskel om den er ude eller i bund! Også derfor jeg mistænker udrykkerlejet, men det vel ikke unormalt for en bil der har kørt 260xxx uden og have haft skiftet kobling i sin tid at det bliver slidt på et tidspunkt

Kommentér på:
Passat 3bg 1.8 T kobling

Annonce