{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Honda Civic Vtec Vti 1997

4.537 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen bil er oprettet og stemt ind. Opret din egen bil

Honda Civic Vtec Vti

Årgang:
1997
Motor:
Type B16A2 DOHC VTEC

Volumen 1595.00

HK/omdr 160.00/7600.00

NM/omdr 153.00/7000.00

boring/slaglængde 81.00/77.40 mm

kompression 10.20

Begrænser ved 8.600 omdr
Hestekræfter
ja den yder standard 160 heste.. den har dog fået et K&N Filter.. og en komplet udstødning fra Supersprint 2 1/2 tomme godkendt til bane og ikk andre steder. hehe :D så nu har den en DEL mere.. plus at vtec'er virker endnu bedre pga den hurtigere tager omdrejninger. :D
Fælge
17 tommer
akuma Firefox 7 tommer bredde,,

søger nogle 16 tommer!
Dæk
205 eller 215 vist,, ved ikk hvad dækkene hedder. men de står udemærket fast i forhold til bredden..
Undervogn
sænket af honda.. den har Grønne fjedre.. hmm.. men ved ikke hvor meget..
men den er dejlig hård hvertfald.... og tårnstiver standard :D

EBC skiver og klodser hele vejen rundt.. NICE!!!!
Bilstereo
clarion headunit og lidt højttalere spredt om i kabilen.. diskanter ved sidespejlene. og lidt bass i bagage rummet :D
Styling
den er 100 % standard..
vingen bagpå er standard..
har dog kik på nogle forlygter. . men venter til jeg finder et ordentligt skørtesæt og smider så det hele på med det samme..
Interiør
sort kabine med indstillelige semi sports sæder.. sort instrument bord.. ja generelt sort i hele kabinen faktisk.. meget nice..
Ekstra tilbehør
der er faktisk krog og hængertræk på den.. men den kan heldigvis pilles af :D
Styrker ved bilen
Svagheder ved bilen
Bemærkninger
tja. har for det meste holdt mig til ford.. men hva.. bliver jo nød til at prøve noget nyt engang imellem. hehe

skriv lige hvis der er noget i vil se billeder af eller lign- for så ser jeg lig hva jeg har liggende


Vil du se flere Honda Civic Vtec Vti til salg? Andre Honda eller bare andre brugte biler?
Kommentér på:
Honda Civic Vtec Vti
Annonce