{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Jaguar XJ 6 4,2L 1976

2.210 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen bil er oprettet og stemt ind. Opret din egen bil

lars c
| 0 år | Oprettet: 10. sep 2008


Jaguar XJ 6 4,2L

Årgang:
1976
Motor:
6 cyl. rækkemotor dblt. overlg. knastaksel
Hestekræfter
170
Fælge
standard
Dæk
standard
Undervogn
Dejlig
Bilstereo
Styling
ingen
Interiør
Læder
Ekstra tilbehør
Styrker ved bilen
Svagheder ved bilen
Bemærkninger
det er en fryd at sætte sig ind i en bil der er 32 år gammel, der har stået stille i flere år i en have under en dækken, starte den op. efter at have skiftet lidt mellem D og R på automatkassen så var det bare i D og så kørte den igen. er der nogen af jeres der kan slå den?

Vil du se flere Jaguar XJ 6 4,2L til salg? Andre Jaguar eller bare andre brugte biler?
Kommentér på:
Jaguar XJ 6 4,2L
  •   23. jan 2009 Den er flot
    Høj herfra. Kig forbi min og smid en stemme på min A5'er og hjælp evt. med min udfordring smiley


  •   10. sep 2008 slå den ?
    ja min bedstefars amazone nr 2. som havde stået stille i mellem 12 og 15 år ( der var ingen som kunne huske hvornår den sidst havde været ude at køre) lige en lille snaps, også fyrrede han den ellers for hård af den gamle smiley


  •   10. sep 2008 Hvad er det for en elendig tekst???
    Men velkommen med din distingverede gamle englænder. De tidlige XJer er nogle fede biler, og efter min mening et af de mest tidløse og holdbare designs der nogensinde er begået. Den har sgu aldrig set moderne ud, som f. eks. de store Citroëner gjorde, men er bare sin egen på sin helt egen engelske måde.


  •   10. sep 2008 afvist
    det er godt nok den dårligste tekst jeg har set


Annonce