Peugeot 106 1,4 XR (SOLGT) 1992

2.799 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 11 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen bil er oprettet og stemt ind. Opret din egen bil

 
RENAULT SCENIC E-TECH ELECTRIC - DIT VALG!
RENAULT SCENIC E-TECH ELECTRIC - DIT VALG!
Slå lyden til
00:00
/
14:20
LIVE

RENAULT SCENIC E-TECH ELECTRIC - DIT VALG!

NOW PLAYING

TOYOTA LANCERER SEKS NYE ELBILER!

NOW PLAYING

VW ID.4 GTX - OVERRASKER!

NOW PLAYING

TIL WAGRAIN OG HJEM I HALLES MINIBUS!

NOW PLAYING

MIN BMW E30 FÅR NY CHANCE

NOW PLAYING

NOW PLAYING

BYD TANG ER IKKE HELT FÆRDIGBAGT!

NOW PLAYING

NOW PLAYING

STATUS PÅ MIN BMW E30!

NOW PLAYING

NOW PLAYING

TOPFART I VW ID.3 GTX!

NOW PLAYING

ALFA ROMEO JUNIOR - NOGET ER GALT!

NOW PLAYING

BYD ATTO 2 - OVERRASKER STORT!

NOW PLAYING

NOW PLAYING

AT ANMELDE EN SPRITBILIST!

NOW PLAYING

NOW PLAYING

NOW PLAYING

MERCEDES-BENZ G 580 - 100% ELEKTRISK G-KLASSE!

NOW PLAYING

NOW PLAYING

NY TESLA MODEL Y

NOW PLAYING

NOW PLAYING

POLESTAR 4 MED 1900 KG PÅ KROGEN!

NOW PLAYING

I AUDI A5 AVANT TIL ST. ANTON!

NOW PLAYING

KAN MIN BMW E30 REDDES?

NOW PLAYING

NOW PLAYING

Peugeot 106 1,4 XR (SOLGT)

Årgang:
1992
Motor:
1,4 8V, med K&N 57 Injektion kit+et lille GreenFilter til knastakselsudluftning
Hestekræfter
75
Fælge
13" standard stålfælge
Dæk
Michelin 165/65-13
Undervogn
Standard
Bilstereo
Balupunkt CD-radio 4*45 W og 2 stk. 180 W Ultimate Baghøjtalere. 10" HDS Sub og 1000W Cornado forstærker. Pierless 5.25" i fordørerne
Styling
Alle mærker er fjernet
Interiør
Standard Med blåt loftslys og et par blå neonrør under sæderne.
Ekstra tilbehør
Varme i sæderne
Styrker ved bilen
Svagheder ved bilen
Bemærkninger
Til foråret kommer der 15 eller 16" alufælge på og måske kofangere og skærmkanter fra en 106 Rally.
Og så er det jo min første bil så det kan næsten ikke blive bedre. Sportsudstødning fra katten og bagud er bestilt
---------------------------------------------------------------------------
Men hvis der er nogen der har gode råd til hvordan den kan blive lidt frækkere så skriv endelig en kommentar til mig, for jeg vil godt indrømme at den ligner lidt for meget en konebil lige nu!

Vil du se flere Peugeot 106 1,4 XR (SOLGT) til salg? Andre Peugeot eller bare andre brugte biler?
Kommentér på:
Peugeot 106 1,4 XR (SOLGT)
  •   20. jan 2006 hej
    har du stadig det kn sæt til en 206 8v? hvor er du fra i østjyland? svar venligst i min profil.


  •   8. dec 2005 hejsa
    hehe tak for det


  •   13. dec 2004 Re: Rallyekabine
    Hej Jens..
    Gå ind på www.hi-speed.dk, der forhandles ALT til peugeot citroen mm. Jeg søgte efter en kabine derinde, og der var 7 der meldte tilbage.. Du skal være obs på at det skal være kabinen fra en mk1 du skal bruge.. Den kostede mig ca. 1000,- komplet med for og bagsæder, dørsider og gulvtæppe.. Held og lykke med projektet, du må endelig skrive hvis du har spørgsmål.. Hilsen Jakob


  •   2. dec 2004 fælge
    det eneste jeg har gjort er at jeg har sat spacere på baghjulene. men held og lykke med at få fat i nogle:0)


  •   4. okt 2004 Luftfilter..
    Det jeg gjorde var egentlig bare først at skrue selve luftfilterkassen af, oppe hvor den går sammen med indsugningen, der sidder bare et spændebånd fast.. Der sidder en masse indsugning til køling af filteret ud fra fronten, som så både går ned til din manifold, samt ind til luftfilterkassen, det har jeg også taget af alt sammen, da det egentlig ikke er til meget nytte mere.. Så sætter du bare filteret du nu har købt op hvor luftfilterkassen sad, og VUPTI, så er der mere brøl i løven.. Du kan godt gøre det at bibeholde noget af indsugningen, men det kræver lidt tilskæring af din indsugning, hvilket vil være lidt synd hvis du en dag vil lave det om.. Jeg satte mit på uden de store problemer i oktober sidste år, og den køre fint med det.. Skal nok prøve at ta' et billede af mit motorrum på et tidspunkt, så du kan se hvordan jeg har gjort.. Du kan godt glæde dig til det er monteret, for det gir en MEGET federe lyd.. Held og lykke med det, men vi snakkes jo nok ved senere..


  •   4. okt 2004 hejsa
    hejsa angåene dit debat i forum hvor mange omd køre den med i tomgang
    ved du om katten virker for vis den er defekt stiger den meget højt i co


  •   8. sep 2004 Den rigtige model..
    Rigtig flot eksemplar du har der.. Jeg ville nok råde dig til nogle alubanditter først og fremmest, og så få sænket den.. Det bliver en helt anden bil.. Jeg har skærmforøgere fra en 106 rallye ( mk1) foran, hvilket jeg synes virker ok.. Men ta det lidt hen af vejen, Og velkommen til.. Ta evt. et kig på min 106'er..


  •   5. sep 2004 Ja bilen
    er i mega god stand det er ældre ægtepar der har kørt i den hele bilens liv så den er rigtig flot. Udover på kølerhjælmen og på taget det ligner at der er nogen der har prøvet at polere den med en stålbørste men den skal snart til maleren for det er ikke til at holde ud at se på.


  •   5. sep 2004 pæn bil i flot stand
    du får en sikker 4 her, da bilen er i pæn stand. mangler lidt lir men det kommer jo med tiden.

    kig forbi min favorit når du får tid


  •   5. sep 2004 Velkommen til
    25 velkomstpoint herfra.


  •   5. sep 2004 Velkommen
    Velkommen til


Annonce