{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af TV fra vægophæng 650 kr.
  • Opsætning af dampspærre 800 kr.
  • Solid dæk sæt på 400 kr.
  • Rengøring 500 kr.
  • Installation af loftslampe 645 kr.
  • Slibning af egetræs trappe 4.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  sanco tuning center?
  • #1   8. maj 2010 jeg kan også anbefale landberg

  • #2   8. maj 2010 hva har i givet for det ved andberg.. har nemlig og snakket med en som arbejder for landberg her i kbh

  • #3   8. maj 2010 kan også kun anbefale loandbjerg, de ved hva de roder med,

  • #4   8. maj 2010 ok det er mere fordi jeg har snakket med en fra det sanco. de ville godt kigge lidt i motoren da de ikk kendte så meget til 1,8 motoren ved bare ikk om jeg tør..

  • #5   8. maj 2010 jeg er sku i tvivl for ka få det gratis ved sanco..

  • #7   10. maj 2010 Kasper C:

    Du står præcis samme sted da der næppe gives garanti på en chiptuning hos Landberg.. Ligesom at der ikke gives garanti nogle som helst steder (Oettinger undtaget).

    Men derfor giver jeg dig ret i at jeg hellere vil lade en ekspert som Landberg rode ved min bil end nogen anden da han kan sit kram ;o)


  • #8   10. maj 2010 så det godt det er landberg der har klaret den:D 217heste sys jeg nu er meget godt.. kørte os lige om kap med en mc og den fulgte da ok med:D

  • #10   11. maj 2010 Kasper C:

    Det er nok nærmere en service han yder, fremfor en discideret garanti ;o) Du har ikke noget der hedder garanti indenfor chiptuning. Hvis din bil eksplodere dagen efter en chiptuning( IT COULD HAPPEN!! :o)) så har de bestemt ikke krav på at erstatte noget (da chiptuning ikke er lovligt til gadebrug og skal godkendes hertil).

    Men vi er igen enige om at Landberg tager imod med åbne hænder hvis noget ikke spiller som det skal. ;o)


  • #12   23. maj 2010 Dan N det er faktisk ikke rigtigt, jeg kender en som fik sin Audi chippet da den motor gik til efter kun 2 måneder på grund af et stempel der var smeltet og da der var stor sandsynlighed for at det var på grund af forkert indsprøjtnings tidspunkt eller for lidt benzin som skyltes at den var blevet chippet forkert. og at de ikke havde rullet bilen bag efter da det var en 4x4 så vandt FDM faktisk sagen for ham og de kom til og betale en ny motor og udskiftning af den.

Kommentér på:
sanco tuning center?

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce