{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
517 visninger | Oprettet:

National Historisk Køredag i Jesperhus {{forumTopicSubject}}

Fredag den 5. juni fejrer man i Danmark 3 store begivenheder; Grundlovsdag, Fars dag og National Historisk Køredag.

er dagen, hvor alle lavets bilejere med historiske køretøjer på samme dag arrangerer bilture, bilmøder og lignende for, at slå et slag for denne prægtige hobby.

I denne anledning har vi arrangeret en udstilling i Jesperhus, hvor vi altså samlet kører ind i blomsterparken og har en super hyggelig dag sammen.

Der er gratis adgang for 4 pers. pr. bil, samt gratis adgang for børnene til Jesperhus Vandland og aktivitetshallen ved campingpladsen.

Der er samling af køretøjerne fra kl. 13.30 ved P-pladsen længst væk fra hovedindgangen til Blomsterparken.

Klokken 13.15 er der afgang fra Søndercenteret i Skive, hvor denne gruppe kører samlet fra Skive til Jesperhus.

PRÆCIS kl. 14.00 ruller alle køretøjer ind i Parken, hvor portene lukkes kl. 14.15 og herefter er der INGEN mulighed for at komme ind.
Så vær punktlig...

Skriv gerne hér hvis I gerne vil med i Jesperhus eller MELD DIG TIL PÅ: 22 37 00 37

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Ophæng af køkkenskab fra Ikea, spejl og håndtag til skuffer 1.500 kr.
  • Opsætning af 3 lamper + rep. af tændknap på lampe 900 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
National Historisk Køredag i Jesperhus

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce